• Plavecký výcvik v Pezinku

• Dátum uskutočnenia: 5.6.2023 - 9.6.2023 (pondelok - piatok)

Názov akcie: 5- dňový plavecký výcvik v Pezinku

Miesto konania: Krytá plaváreň Pezinok, Komenského 43

Pedagogický dozor: pedagogickí zamestnanci ZŠ Jablonec, kvalifikovaní inštruktori a tréneri

Spôsob platby: vlastný zdroj + dar OZ Chrobáčiky a Zelený Jablonec

Spôsob prepravy: autobusová doprava

Stravovanie: vlastný zdroj

Odchod – čas a miesto:  ZŠ Jablonec  -    8.00 hod.

Príchod – čas a miesto:  ZŠ Jablonec  -  12.00 hod.

Žiaci majú so sebou uterák, fén, hrebeň (dievčatá vypnuté vlasy), vhodnú a čistú obuv na presun k bazénu. Plavky budú mať oblečené, so sebou si vezmú čistú spodnú bielizeň, ktorú budú mať v ruksaku. Na mokré plavky a uterák budú mať mikroténové vrecúško. Po návrate do školy budú pokračovať vo vyučovaní iba žiaci 4. ročníka (12.50-13.20 MAT, 13.30 -14.00 SJL ). Žiaci majú vlastný nápoj, jedlo. Komu býva zle v dopravných prostriedkoch, zoberie si so sebou tabletky proti nevoľnosti.

• Matematický klokan 2023

• A máme výsledky!

Zo všetkých zúčastnených súťažiacich žiakov našej školy máme 3 úspešných riešiteľov. Umiestnili sa v prvej pätine (zhora) a predbehli aspoň 80% všetkých súťažiacich  vo svojom rebríčku.

Naši úspešní riešitelia:

Tobias Kucman- 1. ročník

Lucia Vydrová- 3. ročník

Filip Vydra- 4. ročník

• MDD a karneval

• 1.6.2023 ( vo štvrtok ) je MDD. Keďže väčšina detí prežila nádherné nedeľné popoludnie v krajine rozprávok na náučnom chodníku ( veľké ďakujeme patrí všetkým, ktorí akciu s láskou pripravovali ), budeme pokračovať a v tento deň si usporiadame školský karneval. Neučíme sa podľa rozvrhu, deti si prinesú karnevalové masky a malé občerstvenie podľa uváženia rodičov. Obed a ŠKD fungujú.

• LITTLE ENGLISH STAR

• 29.5.2023 sa uskutočnila jazyková súťaž v anglickom jazyku malotriednych škôl vo Vinosadoch - LITTLE ENGLISH STAR. Naši žiaci získali 1. miesto v obidvoch kategóriách. Tu sú víťazi:

BARBORKA BLAŽIČKOVÁ

1. miesto v kategórii A1.1

ALŽBETA EMA MOKRÁ

1. miesto v kategórii A1.2

Srdečne gratulujeme!

• Deň matiek

• V nedeľu 14.5.2023 naše detičky vystúpili v kultúrnom dome, ktorý bol plný mamičiek, babičiek, tiet, krstných mám, oteckov, deduškov, príbuzných a všetkých ľudí, ktorí si chceli spríjemniť sviatočné popoludnie naším vystúpením. Napriek rušivej konverzácii niektorých divákov, žiaci našej školy predviedli krásny program. Či už sa výber  básní, piesní, divadielok niekomu páčil alebo nie, najkrajšie na celom vystúpení bolo to, že všetky deti, ktoré stáli pred toľkými ľuďmi, prekonali svoju trému, aby potešili tých, ktorých milujú z celého srdca. A tak Vám, milé maminky, ukázali, ako Vás ľúbia najviac na celom svete!

Krásny sviatočný deň!

• Deň matiek

• Vážení rodičia!

V nedeľu,14.5.2023 o 15.00 hodine, vystupujeme v Spoločenskom dome v Jablonci pri príležitosti Dňa matiek. Prosíme Vás, aby detičky prišli do SP už o 14.45 hodine.

Ďakujeme krásne!

• Fotenie

• Milí rodičia,

v stredu, 10.5. o 8.00hod., sa fotíme. Prosíme Vás, aby deti prišli včas.

Ďakujeme.

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Vo štvrtok 4. mája 2023 sa v Pezinku uskutočnilo okresné kolo 31. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA. Spevácke výkony deti predviedli od 9.00 hodiny v malej sále Pezinského kultúrneho centra. Našu školu s pekným hláskom a uškám lahodiacim spevom reprezentovala Lujzinka Bacigálová, žiačka 2. ročníka.

Ďakujeme.

• Zahrajme sa na umelca

• 3.5.2023 sme ukončili súťaž, kde mohli deti vytvoriť obrázky z prírodnín. Do súťaže sa zapojili:

Filipko Koreň, Natálka Počuchová, Lujzinka Kročková, Paťko Michalec, Riško a Terezka Porubanoví, Matúško Ševčík, Šimonko Kulifaj, Elinka Šarközyová, Vikinka Horváthová. Všetci boli odmenení. Každý žiak si vybral jednu fotografiu, ktorá sa mu najviac páčila. Víťazmi sa tak stali:

1. miesto: Patrik Michalec 4. ročník

2. miesto: Šimon Kulifaj    2. ročník