• Zahraj sa na umelca

• Deti vidia kúzla, ktoré nám dospelým už dávno zapadli prachom. Pozerať sa na svet detskými očami je ako vidieť milióny divov sveta. A tu vám ponúkame aspoň niektoré z nich. No nádhera, čo poviete?

• ZAHRAJ SA NA UMELCA

Výzva číslo 2

Vytvor svoj vlastný  prírodný obrázok. Buď kreatívny a použi všetko, čo nám matka príroda dáva. Obrázok z prírodnín odfoť a pošli v období  od 21.4. do 27.4. na:

WatsApp: Jana Počuchová 0944/106 981

Alebo na: pocuchovajana@gmail.com

Najkreatívnejší obrázok bude odmenený. Tešíme sa :-).

• Ako sme pomohli našej planéte...

• Niektoré deti sa naozaj snažili. Je vidieť, že osud našej planéty im nie je vôbec ľahostajný.  Veď posúďte sami pri prezeraní fotiek. Usilovní ako včielky boli:

Šimonko K., Simonka P., Paťko M., Filipko K., Natálka P., Adelka Š., Alžbetka M., Nikolka S., Matúško Š.

Odmena ich určite neminie.

Ak sme na niekoho zabudli, ozvite sa, prosím. S radosťou zvýšime počet snaživcov :-).

• Pozvánka na rodičovské združenie

• Vážení rodičia!

27.4.2023 sa bude konať individuálna schôdzka rodičov v budove ZŠ. Prísť môžete od 15.00 do 17.00hod.

Srdečne Vás pozývame.

Kolektív ZŠ

• Slávik Slovenska - školské kolo

• 18.4.2023 sa uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Deti súťažili v 2 kategóriách.

I. kategória - výhercovia:

1. miesto: Lujzinka Bacigálová / postup do okresného kola

2. miesto: Barborka Blažičková

3. miesto: Natálka Počuchová

II. kategória - výhercovia:

1. miesto: Alžbetka Ema Mokrá

Srdečne gratulujeme!

• Fotenie žiakov

• 10.5.2023 o 8.00hod. sa budú žiaci fotiť. Deti dostali ponukový list. Prosíme rodičov, aby ponukový list vyplnili, podpísali a odovzdali triednym učiteľkám. Bližšie informácie nájdete nižšie.

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Na: https://matematickyklokan.sk/ sú zverejnené  výsledky súťaže Matematický klokan. Súťažiaci majú v žiackej knižke prístupový kód, pomocou ktorého si môžu zistiť, ako sa im darilo.

• UROB DOBRÝ SKUTOK PRE NAŠU ZEM

Milé deti!

Pridajte sa a pošlite nám fotku ako pomáhate našej planéte. Zájdite do lesa, na lúku, do prírody. Vezmite si rukavice a igelitové vrecko a pozbierajte odpadky. Môžete triediť odpad, či zasadiť strom alebo inú rastlinu. Alebo čokoľvek, čo je dobré pre našu planétu. Svoj dobrý skutok odfoťte a pošlite v období od 12.4.2023 do 20.4.2023 na:

WatsApp: Jana Počuchová 0944/106 981

Alebo na: pocuchovajana@gmail.com

Odmena Vás neminie 😊.

• Lesnícky deň

• Prežiť deň s lesníkmi bola radosť. Naučili nás veľa nových poznatkov o prírode, rastlinkách, živočíchoch, o lese. Zahrali sme sa super hry, prešli sme sa po náučnom chodníku, po celý čas sme dýchali čerstvý vzduch a uchichotané slniečko nás šteklilo na líčka. Lepšie sme ani nemohli začať vyučovanie po prázdninách.

Ďakujeme!

• Lesnícky deň

• 12. apríla 2023 sa spolu s pánmi lesníkmi presunieme na náučný chodník a strávime celé dopoludnie v prírode. V prípade nepriaznivého počasia sa zážitkové učenie uskutoční v triedach. Neučíme sa podľa rozvrhu. Deti budú mať desiatu a pitie. Obed a škd riadne fungujú. Prosíme rodičov, aby v tento deň deti vhodne športovo obliekli a obuli.

• 3.4.2023 Najrýchlejší čitateľ

•

Aktivita bola zameraná na rýchlosť a správnosť čítania, súťažili medzi sebou deti v rámci ročníka, kde sú čitateľské zručnosti detí približne rovnaké. Každý ročník mal na čítanie inú ukážku. Najrýchlejší z triedy bol odmenený. V prílohe nájdete vyhodnotenie celého projektu „Zober knihu, čítaj a svet vôkol seba vnímaj!“

1. ročník- Matúško Ševčík: 54 slov/1  min

2. ročník- Sárka Ružičková: 104 slov/1  min

3. ročník- Riško Baláž: 107 slov/1  min

4. ročník- Patrik Michalec: 100 slov/1  min

• 6.3.2023- 3.4.2023 Čitateľský maratón

• Každé dieťa dostalo zápisný lístok, do ktorého si zapisovalo dátum, názov knihy a počet prečítaných strán.

Úlohu odovzdalo:

5 žiakov 1. ročníka

9 žiakov 2. ročníka

6 žiakov 3. ročníka

11 žiakov 4. ročníka

Najlepší boli odmenení diplomom a knihou:

1. ročník- Matúško Ševčík

2. ročník- Dominik Minarič (nad 1 000 prečítaných strán)

3. ročník- Riško Baláž, Klaudika Pešková (nad 1 000 prečítaných strán)

4. ročník- Filipko Vydra

Víťazi a aj ostatní žiaci, ktorí sa zúčastnili, boli odmenení jednotkami.

• Úlohy na nástenke - vyhodnotenie

• Každý pondelok sa na nástenku pripla 1 súťažná úloha, ktorá bola vždy aj na Edupage- na našej školskej stránke. Úlohu žiaci počas týždňa vyriešili, priniesli odpoveď do školy. Vždy na konci týždňa sa odpovede skontrolovali a riešitelia so správnou odpoveďou postúpili do ďalšieho kola.

6.3.:   20 správnych odpovedí

13.3.: 24 správnych odpovedí

20.3.: 22 správnych odpovedí

27.3.: 20 správnych odpovedí

31.3.2023 bolo záverečné losovanie. 3 vylosovaní boli odmenení knižnými cenami a diplomami.

1. Lujzinka Kročková 4. ročník

2. Lucka Vydrová 3. ročník