• Hviezdoslavov Kubín

V utorok 8.3.2022 sa uskutočnilo školské kolo literárnej súťaže: „ Hviezdoslavov Kubín.“

Tu sú výhercovia:

1. miesto: Riško Baláž 2. ročník

2. miesto: Eliáško Fiľo 3. ročník

3. miesto: Sofinka Balážová a Janko Zigo 4. ročník

Všetkým srdečne gratulujeme!

• Polámané jazýčky

V pondelok 14.3.2022 sme si dali súťaž v hovorení jazykolamov s názvom: „ Polámané jazýčky“. Deti súťažili po ročníkoch.

Tu sú výhercovia:

1. ročník: Dominik Minarič

(A tie vrabce z toho tŕnia, štrng, brnk do druhého tŕnia.)

2. ročník: Mirko Stojkovič

(Mama má málo maku.)

3. ročník: Paťko Michalec

• Najdivnejšie slovo

Ďalšou aktivitou v rámci projektu: „Chcem byť s knihou kamarát“, si tentokrát deti mali pripraviť slovo, ktoré je podľa nich v slovenčine najdivnejšie. Asi sa nikto z nás nebude diviť, že najčastejším slovom bolo slovo:

1. VOJNA

2. KORONA

a potom: piadimužík, pidimužík, Putin, fúrik, okupácia, evakuácia, cep, tágo, ježibaba, šnuptichel, prasa, čert, maškara, nanuk, nenávisť, fľaša, hádanie, opica, tank, knedľa, geológia, zmrzlina, Budha, posmech z toho, čo má niekto v úcte, piňalka, abstraktný, trntalík, sĺnc (genitív plurálu slova slnce ).

• Najkrajšie slovo v slovenčine

V rámci projektu: „Chcem byť s knihou kamarát“, si deti mali pripraviť slovo, ktoré je podľa nich v slovenčine najkrajšie. Aj takéto malé deti vedia, čo je v živote človeka dôležité. Najčastejším slovom totiž bolo slovo:

1. LÁSKA

2. RODINA

3. MAMIČKA, MAMA, TATO, RODIČIA, ĽÚBIM ŤA, SRDIEČKO, SRDCE, PROSÍM, ĎAKUJEM, DAR, ŽIVOT

• Chcem byť s knihou kamarát

Milé deti, vážení rodičia,

tento rok sme si opäť pripravili pre vaše detičky mesačný projekt, aby si našli cestu ku knihe. Ak zoberieme knihu do ruky a otvoríme ju, začnú z nej vyletovať myšlienky a je už iba na nás, ako s nimi naložíme. Určite nás môžu veľmi obohatiť. Preto sa chystáme zrealizovať niekoľko aktivít spojených s knihou na najbližšie obdobie. Celý projekt je podrobne popísaný v prílohe.

• Obedy v MŠ

Vážení rodičia,

obedy v jedálni budú zabezpečené až od pondelka 14.3.2022. Preto Vás prosíme, aby ste deťom dávali väčšiu desiatu.

Ďakujeme za Vašu trpezlivosť a prajeme Vám pekný deň.

S úctou zamestnanci školy

• Obedy v MŠ

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že najbližšie dni nebudú môcť deti chodiť na obed z dôvodu ochorenia kuchárok. Predpokladáme, že sa bude jednať o pondelok a utorok. Je však možné, že to bude trvať dlhšie. Samozrejme Vás budeme informovať hneď, ako deti budú môcť opäť obedovať. Preto Vás prosíme, aby ste deťom dávali väčšiu desiatu.

• Všetkovedko 2021/2022

Žiaci z našej školy sa aj tento školský rok zúčastnili súťaže Všetkovedko.

O titul Všetkovedka zabojovalo 20 048 detí.

Medzi 30% najúspešnejších riešiteľov patria:

Amália Bacigálová, Tomáš Halmo, Ján Zigo - 4. ročník, Filip Koreň - 2. ročník,

Matej Dobrovodský - 2. ročník, sa umiestnil medzi 3% najúspešnejších riešiteľov, teda medzi deti, ktoré v súťaži odpovedali na všetky otázky správne a bude zverejnený na stránke súťaže v Galérii slávy.

• Návrat po polročných prázdninách

Prosíme rodičov všetkých žiakov, ktorí sa v pondelok vrátia do školy, aby predložili „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ elektronicky cez edupage, príp. papierovo.

Ďakujeme.

Rodič predkladá po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka (vyplýva to zo školského semafora).

• Nástup do školy

Milí rodičia,

10.1.2022 ( pondelok) sa vrátime do školských lavíc po dlhom období prázdnin. Všetkým želáme veľa zdravia a pokojných chvíľ v novom roku 2022. Aby však naše nastávajúce dni boli plné zdravia a pokoja, obraciame sa na Vás s prosbou. Veríme, že Vám všetkým záleží, aby škola zostala čo najdlhšie otvorená a aby žiaci nemuseli prejsť na dištančné vyučovanie. Preto Vás veľmi prosíme, aby ste svoje deti v nedeľu alebo v pondelok ráno otestovali antigénovými testami, čím zvýšime bezpečnosť školského prostredia. Tiež Vás prosíme, aby ste svoje deti testovali aj priebežne v ďalších dňoch (ideálne 2x do týždňa). Budúci týždeň budú zabezpečené testy pre všetky deti: 5ks/ 1 dieťa. Budete si ich môcť vyzdvihnúť od utorka: 11.1.2022. Taktiež Vás veľmi prosíme, aby ste pred vstupom Vášho dieťaťa do školy najprv vyplnili Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti (elektronicky na edupage al

• Vianočná nahrávka 2021

Milí rodičia, starí rodičia, príbuzní a všetci priatelia!

Blížia sa Vianoce. Čas, kedy sa ľudia aspoň na malú chvíľu zastavia, stíšia, zblížia. Čas, kedy sa ľudská láska, ktorá v každom človeku kdesi v hĺbke stále je, dostáva na povrch a zhmotňuje sa do života ľudí v podobe dobrých skutkov, podania pomocnej ruky a pohladení. A jedno take milé maličké pohladenie si pre všetkých pripravili aj deti z našej školy v podobe 20-minútovej vianočnej nahrávky. Tak ak máte chuť, na chvíľu sa zastavte a pri šálke teplého čaju alebo lahodnej kávy si vypočujte naše detičky. Veríme, že Vám spríjemnia predvianočný čas.

• Vianoce sa blížia...

Vážení rodičia,

posielame Vám informácie o aktivitách, ktoré sa uskutočnia v poslednom týždni pred prázdninami. So všetkými zmenami, ktoré môžu vzniknúť na základe epidemiologického vývoja, Vás budeme informovať.

Tvorivé dielne

Vianočné dielničky sa uskutočnia 16. decembra ( vo štvrtok ) v doobedňajších hodinách v rámci výchovno – vyučovacieho procesu. Žiaci prídu na ôsmu hodinu a budú vo svojich triedach. Všetci dostanú rovnaké polotovary a vyrobia si pekné výrobky. Vyučovanie podľa rozvrhu nebude, obed a ŠKD riadne budú. Deti si nenosia žiadne peniaze, ani školskú aktovku. Prinesú si iba peračník, desiatu, nápoj, malú vetvičku z ihličnatého stromčeka a škatuľu od topánok – tam si deti odložia svoje výrobky.

Streda 1. 5. 2024